Havuz Sistemleri

WAVE POOL

Aquparkların vazgeçilmezlerinden biri olmaya başlayan Dalga Havuzları hem işletmecilerin hem de kullanıcıların yüzünü güldüren bir ürün bunun nedeni sahil görünümü ile şezlongların sıralandığı etrafında dalga seslerini dinleyip keyifle içeceğinizi yudumlayacağınız barların bulunduğu kısacası denizi yada hırçın dalgalı bir okyanusu tehlikesiz bir ortamda yaşayacağınız bir ürün.İşletme açısından kullanıcı sayısının yüksek ve bakım maliyetlerinin düşük sorunsuz bir sistem olması Touch Screen PLC ile otomatik çalışması neden tercih edilen bir ürün olduğunu açıklıyor.

 

Sistemin çalışma mantığını kısaca açıklamak gerekirse, fanların basınç tüpüne bastığı basınçlı havayı pnomatik pistonların PLC yardımı ile açıp kapatarak basınç odalarına (gözlere) aktarılması ve basınçlı havanın su kütlesini itmesi ile oluşturulmakta. Değişik dalga formları için farklı gözlere senkronik olarak basılan hava PLC yardımı ile ayarlanabilmektedir.Örnek vermek gerekirse 12 metrelik bir dalga havuzunda 4 göz bulunmakta ,tüm gözlere hava basıldığında yaklaşık 80cm lik düz bir dalga formu yakalanırken sadece 1,4 ve ardından 2,3 numaraları gözlere hava basılması ile 110cm yüksekliğinde hırçın dalgalar üretilebilmekte.Havuzun gittikçe derinleşen bir yapıda olması (en derin yeri yani basınç odalarının su çıkışı 1.70-1.80 metre) dalga formunu kaybetmeden kıyıya ulaşmasını sağlamaktadır.

 

SURF POOL

Gerek Aquapark’lar gerek AVM’ler gerekse açık eğlence etkinliklerinden son yıllarda yükselen trendlerden biri olan Surf Pool, ziyaretçilerine farklı bir deneyim yaşatmaktadır. Suya denge ile meydan okuyarak hem motivasyonu arttırıcı hem de fiziksel olarak kişiyi zorlayıcı ve güçlendirici bir üründür. Basic ve Pro Modelleri ile her yaştan kişinin rahatlıkla deneyeceği bir ürün olan Surf Pool bulunduğu tesise ayrı bir imaj kazandırmaktadır. Yapılacak farklı aktiviteler ile (Surf yarışmaları, konserler, Redbull, CocaCola ya da Quicksilver gibi) firmaların etkinlikleri de bu kapsamda değerlendirilebilir.

 

LAZY & CRAZY RIVER

Tembel Nehir Yapımı: Güneşin ve tatilin keyfini çıkarmanın yolu Sakin akan bir nehirden başka bir şey değildir. Tatlı sohbetlerin rahat bir ortamda yapılmasını ya da su silahlarıyla kendinizi bir bot kovalamacasın ortasında bulacağınız bir ürün. Çoğu işletmenin elektrik sarfiyatı nedeniyle kısa tuttuğu Lazy River, Polgün tarafından kullanılan özel motorlarla ve en verimli su çevirme tekniği yardımıyla uzunluğu artıyor.Lazy River suyun 0,5m/sn ile 1,5m/sn arasındaki bir hızla nehir derinliği 1.20m’yi geçmeyen halka şeklinde suyun devamlı bir yöne itilmesiyle oluşturulan bir sistemdir.